Przejdź do treści

Oto, co lekarze i psychoterapeuci mówią o Metodzie Bernhardta:

Stefanie-Preuss_Psychiatra, specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży

Jako psychiatra, na początku byłam wobec metody Bernhardta naturalnie bardzo sceptyczna. Tak szybkie sukcesy lecznicze wydawały mi się bardzo nierealne. Obecnie z powodzeniem pracuję tą metodą we własnej praktyce i bez zastrzeżeń polecam ją moim koleżankom i kolegom.

Stefanie Preuß

Psychiatra

Dr med. univ. Judith Innerhofer  - lekarz

W mojej praktyce metoda opracowana przez INSTYTUT NOWOCZESNEJ PSYCHOTERAPII stanowi istotne wzbogacenie mojej pracy psychoterapeutycznej. Metoda Klausa Bernhardta specjalizująca się w leczeniu zaburzeń lękowych i ataków paniki, doskonale i harmonijnie wpisuje się w moją koncepcję terapeutyczną. Kwantowy skok w leczeniu!

Dr. med. univ. Judith Innerhofer

Lekarka

Hans-Joachim-Ruhr - dyplomowany psycholog i psychoterapeuta

Nowa koncepcja terapii opracowana przez Instytut Nowoczesnej Psychoterapii w Berlinie przekonała mnie od samego początku. Pracuję z nią od trzech lat, a szybkie i trwałe sukcesy, jakie pacjenci lękowi mogą osiągnąć dzięki tej metodzie, utwierdzają mnie każdego dnia, że była to słuszna decyzja.

Hans-Joachim Ruhr

Dyplomowany psycholog i psychoterapeuta

Sandra Springorum  - lekarz naturopata specjalizujący się w psychoterapii i mindfulness

Jako psychoterapeutka pracująca na własny rachunek specjalizuję się w leczeniu lęków, ataków paniki i fobii. „Metoda Bernhardta przekonała mnie ze względu na swoją prostotę i skuteczność. Jestem pod szczególnym wrażeniem nowych technik terapeutycznych, które pozwalają samym cierpiącym zahamować lęk w ciągu kilku sekund. Trzeba tego doświadczyć samemu, inaczej trudno w to uwierzyć.

Sandra Springorum

Lekarka naturopatka specjalizujący się w psychoterapii i mindfulness

Martin-Goll - dyplomowany psycholog i psychoterapeuta

Jestem przekonany, że siła, która tworzy w nas strach, jest tą samą siłą, która tworzy w nas nadzieję i zadowolenie. Skierowanie tej siły we właściwym kierunku jest szczególnie szybkie i skuteczne dzięki metodzie Bernhardta. Dlatego od 2017 roku aktywnie pracuję tą metodą.

Martin Goll

Dyplomowany psycholog i psychoterapeuta

Bernhard Hettesheimer  - hipnoterapeuta i praktyk psychoterapii alternatywnej

Metoda Bernhardta to rewelacja dla terapeutów i ich pacjentów. Szybkie rezultaty osiągane są dzięki łatwym w użyciu technikom. Cierpienie pacjentów zostaje zminimalizowane w ciągu zaledwie kilku sesji. Fakt, że nadaje się również do autoterapii sprawia, że jest to dla mnie najlepsza na świecie terapia przeciw lękom.

Bernhard Hettesheimer

Hipnoterapeuta i praktyk psychoterapii alternatywnej

Dr. Annette Weiß - lekarz

Niezależnie od tego, czy jest to metoda 10 zdań, czy jedna z wielu technik neutralizacji lęku, które zostały opracowane przez INSTYTUT NOWOCZESNEJ PSYCHOTERAPII: zawsze, gdy pacjenci angażują się w pracę metodą Bernhardta, zaskakująco często obserwujemy szybką redukcję lęku, a w konsekwencji znaczny wzrost jakości życia.

Dr. Annette Weiß

Lekarka

Susanne Findler  - terapeuta systemowy (DGSF) i terapeuta traumy

To co mnie ekscytuje w metodzie Bernhardta to fakt, że techniki te pozwalają nam bezpośrednio wpływać na nasz mózg, a tym samym na nasze wzorce myślowe. Oznacza to, że nie pozostajemy na łasce negatywnych myśli, ale jesteśmy w stanie świadomie budować nowe pozytywne struktury myślowe.

Susanne Findler

Terapeutka systemowa (DGSF) i terapeutka traumy